STREET FUTBALOVÝ TURNAJ


21.10.2018
/Námestie Slobody/

Víťaz detského turnaja: Grizly
Víťaz dospelého turnaja: Hlohovecké hviezdy

Futbal v meste v Seredi! Víťazmi tímy Grizly a Hlohovecké hviezdy

Poslednou jesennou zastávkou Futbalu v meste, ktorého organizátor je Únia ligových klubov (ÚLK), bola Sereď. Námestie nováčika Fortuna ligy sa zmenilo na futbalové divadlo. Nádherné futbalové ihrisko, bojovná futbalová aréna, kde si to ľudia rozdávali v súboji 1 na 1, súťaže v tvrdosti strely a ďalšie atrakcie čakali na fanúšikov. Tí si mohli doobeda vychotnať detský turnaj, ktorého sa zúčastnilo 8 tímov a po obede si mohli sami zahrať futbal. Dospelého turnaja sa zúčasttnilo 6 mužstiev.

Víťaz detského turnaja ŠKF Sereď, resp. Grizly

Detského turnaja v kategórii do 10 rokov sa zúčastnilo 8 tímov. V dvoch skupinách hrali družstvá systémom každý s každým. Do finále postúpili dva najlepšie tímy, ktoré prešli turnajom pomerne hladko. Oba tímy boli nabité talentami z domácej liahne ŠKF Sereď. Jeden tím si dal meno Grizly, druhý Tigri! Prvý tím napokon zvládol aj finále, no bola to dráma až do konca. Rozuzlenie prišlo až v penaltovom rozstrele. Detský turnaj v kategórii do 10 rokov organizuje ÚLK v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól.

Víťaz dospelého turnaja Hlohovecké hviezdy

Dospelého turnaja sa zúčastnilo 6 tímov. Hralo sa systémom každý s každým a, veru, bolo sa na čo pozerať. Tvrdé súboje, zaujímavé momenty, emócie, napätie... Nič nechýbalo. Do finále postúpili víťazi skupiny Lokomotiv Partizánske a z druhého miesta Hlohovecké hviezdy. Po bezgólovom polčase, padali góly až po zmene strán víťazstvom 2:0 si Hlohovecké hviezdy zabezpečili miestenku na celoslovenskom finále!

Čo získava víťaz

Víťaz získava postup na celoslovenské finále do Popradu. Vo finále sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska, resp. skupinových kôl. Okrem toho víťaz skupinového kola získava aj vecné ceny od partnerov Collalloc, Eutraco či Orange Sport!

Celkové umiestnenie detského turnaja v Seredi:

1. Grizly
2. Tigri
3. Galanta zelení
4. Vikingovia
5. Galanta čierni
6. Šoporňa
7. Gladiátori
8. Titáni

Celkové umiestnenie dospelého turnaja v Seredi:

1. Hlohovecké hviezdy FC
2. Lokomotiv Partizánske
3. -6. Maskantje, Bejvávalo, Atletico, Sparťani